Concerten
PAPENDRECHT – Zaterdag 7 november is het dan zover: ons concert van de Messiah. We hebben hard geoefend en hebben er ontzettend veel zin in. Het is een prachtig stuk.
Zoals de titel van Händels meesterwerk al aangeeft, gaat het stuk over Jezus als Messias, degene die de mensheid zal verlossen van haar zonden en lijden. Maar in plaats van nadruk te leggen op de lijdensweg die Jezus hiervoor moet afleggen, zoals Bach in zijn Matthäus-Passion doet, staat juist de hoopvolle verlossing centraal in de Messiah. De toon is dan ook licht en vlot.
Het verhaal van Jezus’ geboorte, dood en wederopstanding wordt in drie delen verteld. Elk deel is opgedeeld in scènes, en die zijn weer verdeeld in recitatieven, aria’s en koren. De voorspelling van de komst van de Messias, de zwangerschap van Maria en de boodschap van Jezus’ geboorte aan de herders beslaan het eerste deel. Het tweede deel gaat over het lijdensverhaal, de dood en de wederopstanding van Christus. Dit deel eindigt met het bekende Hallelujah, waarin God wordt geprezen. Het derde deel gaat over de aankondiging van de Dag des Oordeels en hoe Jezus in de hemel wordt opgenomen.
U bent van harte welkom om mee te genieten van dit mooie verhaal en de prachtige muziek.
Op 14 november voeren we het nog een keer uit in Middelharnis.




